Pomysł na małą łazienkę z prysznicem

gustowna mała łazienka z prysznicem

Czy aranżacja małej łazienki z prysznicem musi być trudna? Jeśli postaramy się starannie ją zaplanować, z pewnością okaże się, że taki scenariusz nie musi nas wcale niepokoić. Na co powinniśmy zatem zwrócić szczególną uwagę?

Od czego zacząć?

mała łazienka ze skromnym prysznicemJeśli o łazience początkowo wiemy tylko tyle, że jest mała, a do tego nie wyobrażamy sobie tego pomieszczenia bez kabiny prysznicowej, nie załamujmy rąk. Nie jest niczym niezwykłym to, że nie każdy natychmiast wie, jakie elementy wyposażenia do niej wprowadzić. Nie musimy zresztą wcale odkrywać koła na nowo. Szukanie inspiracji warto rozpocząć od analizy tych rozwiązań, które zostały przygotowane wcześniej przez projektantów i architektów. Pomoże to w wybraniu takich, które podobają nam się już na pierwszy rzut oka. Nawet, jeśli nasza łazienka różni się nieco od tej z katalogu i nie wszystkie rozwiązania można wcielić w życie, dość szybko zorientujemy się, które z nich okażą się tymi szczególnie interesującymi, a z których możemy zrezygnować. Inspirujące mogą okazać się także wizyty u znajomych zwłaszcza, jeśli i oni zdecydowali się na kabinę prysznicową w niewielkiej łazience. Rozmowa z nimi może okazać się szczególnie wartościowa uświadamiając nam, jakich potknięć powinniśmy unikać.

Gdy już wiemy, czego oczekujemy i jak wyglądają ciekawe łazienki odpowiadające naszym oczekiwaniom, musimy ustalić, których sprzętów nie może zabraknąć w małej łazience. Kabina prysznicowa to nasze absolutne minimum, jest jednak bardziej niż pewne, że nie poradzimy sobie także bez miski WC oraz umywalki. Miska może być rozwiązaniem podwieszanym. Jest wcale nie mniej wygodna od klasycznego sanitariatu, a jednocześnie pozwala na sporą oszczędność miejsca. Pozwala też na powiększenie pomieszczenia optycznie, co jest możliwe przede wszystkim dlatego, że nie zmniejsza powierzchni podłogi. Jeśli łazienka jest naprawdę mała, z pomocą przyjdzie nam z pewnością jeden z tak zwanych stelaży slim.

Tam, gdzie króluje kabina prysznicowa, nie do pomyślenia jest rezygnacja z umywalki. Na szczęście, dziś możemy mówić o imponującej liczbie modeli, znalezienie idealnego dla siebie nie musi być więc trudne. W niewielkiej łazience tak naprawdę kluczowe znaczenie ma nie wielkość umywalki jako takiej, ale głębokość jej miski. Im jest ona głębsza, tym lepiej.

luksusowa mała łazienka z prysznicem

Kabina w idealnym ułożeniu

Jeśli tylko istnieje taka możliwość, kabinę prysznicową najlepiej jest umieścić w łazienkowej wnęce. To idealne miejsce zarówno dla modelu z wysokim brodzikiem, jak i dla samych drzwi prysznicowych. Wnęka otwiera szereg możliwości aranżacyjnych. Czasem sprawia wrażenie rozwiązania zmuszającego do kompromisów, tak naprawdę jednak pozwala na rezygnowanie z nich. Ciekawym sposobem na wkomponowanie kabiny w niewielkie pomieszczenie jest też postawienie na ten jej model, który wykonano z wykorzystaniem gładkiego, przezroczystego szkła. W takim przypadku nawet kabina przytulona do jednej ze ścian jest niemal niewidoczna. Łazienka staje się też, dzięki takiemu rozwiązaniu, optycznie większa i bardziej przestronna, choć przecież nie brakuje w niej żadnego z przydatnych nam sprzętów.

Autorem tekstu jest sklep internetowy z armaturą łazienkową i kuchenną, w którym kupimy luksusowe baterie prysznicowe różnego typu i koloru, od czarnych, poprzez miedziane i złote, a skończywszy na bateriach prysznicowych w kolorze szczotkowanego złota. W ofercie sklepu znajdziemy prysznicowe baterie podtynkowe i nadtynkowe. Więcej ciekawych informacji oraz pełną ofertę armatury łazienkowej znajdziecie na armadesi.pl – zapraszamy!

Redakcja

Na blogu przedstawiamy poradniki, przemyślenia czy recenzje produktów, jak również informujemy naszych czytelników o różnorodnych aktualnościach. Jeśli chcesz zaproponować temat artykułu lub opublikować u nas artykuł gościnny, skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

nowoczesna kuchnia

Narożnik kuchenny – czy może być stylowy i nowoczesny?

narożniki bez wątpienia do nich należą. Czy mogą dobrze wyglądać? W jakich kuchniach sprawdzą się najlepiej? Jak wykorzystać potencjał tego typu mebli?

meblujemy mieszkanie

Meble na raty w internetowym sklepie meblowym – plusy i minusy

Zakupy na raty nigdy wcześniej nie były tak proste jak obecnie. Banki dbają o komfort klientów, ograniczając formalności, a sklepy chętnie sprzedają swoje produkty w systemie ratalnym. Jednak czy takie rozwiązanie to same zalety? Co warto wiedzieć kupując meble na raty online?

Łóżka bukowe do pokoju młodzieżowego

Wybór łóżka do pokoju młodzieżowego nie jest łatwym wyzwaniem, tym bardziej jeżeli nasz nastolatek akurat przechodzi okres buntu i negatywnego nastawienia do świata dorosłych. Bezsprzecznie łóżko jest najważniejszym meblem pokoju młodzieżowego, my jako dorośli wiemy to doskonale, teraz trzeba tylko przekonać do tego młodego człowieka.