Narożnik kuchenny – czy może być stylowy i nowoczesny?

nowoczesna kuchnia

narożniki bez wątpienia do nich należą. Czy mogą dobrze wyglądać? W jakich kuchniach sprawdzą się najlepiej? Jak wykorzystać potencjał tego typu mebli?

Nowoczesne narożniki – bogactwo form

Narożniki kuchenne to rozwiązanie, które przywędrowało do nas ze Stanów. Zjednoczonych. Tam służyły głównie szybkiemu spożywaniu posiłków przed wyjściem z domu, podczas gdy stoły znajdowały się w innej części mieszkania. W latach swojej świetności ich design mógł pozostawiać wiele do życzenia. Nie były zbyt stylowymi meblami i raczej ciężko było doszukiwać się w nich nowoczesności. Przeważnie gościły w niezbyt designerskich i nowoczesnych kuchniach babć. Jednak obecnie narożniki kuchenne mogą wyglądać przeróżnie – zobacz całą kolekcję na meble-bik.pl. Niektóre z nich mają postać ławki wystającej ze ścian i obłożonej poduszkami. Inne są bardziej zabudowane, z pojemnymi skrytkami pod spodem i elegancką tapicerką. Dzięki różnym typom tych mebli, bardzo łatwo je dopasować do stylu kuchni. W kuchniach, które robione są na zamówienie można od razu wykonać narożnik z tych samych materiałów, dzięki czemu będzie on jeszcze lepiej dopasowany do wnętrza. Wiele sklepów oferuje obecnie stylowe i nowoczesne narożniki, które można dobrać do kupowanych mebli kuchennych. Zdecydowanie nie są to meble, które kiedyś gościły w babcinych kuchniach w obecności przykrytego ceratą stołu i taboretów. Obecnie mogą wyglądać naprawdę nowocześnie i stylowo, a ponadto dodają pomieszczeniu przytulnego charakteru.

Do jakiej kuchni narożnik?

Narożniki świetnie sprawdzą się w nieco mniejszych kuchniach, w których nie ma zbyt wiele miejsca na ustawianie dużego stołu z kompletem krzeseł. Nie zajmują one wiele przestrzeni, gdyż ustawione są w rogu ściany, a przy nich można postawić mniejszy stół. Ponadto narożnik pozwala świetnie zagospodarować miejsce i pełni rolę schowka, w którym ukryjesz wszelkie kuchenne akcesoria, niemieszczące się w szafkach. Do mniejszych kuchni lepiej więc wybrać zabudowany narożnik, w którym znajdują się szafki lub szuflady pod siedzeniem. Czy to oznacza, że narożniki nie sprawdzą się do większych kuchni? Wręcz przeciwnie! Jeśli masz duży dom i stół jest ustawiony w salonie czy osobnej jadalni, to narożnik będzie świetną opcją do kuchni. Wówczas stworzysz w niej miejsce, przy którym można zjeść szybki posiłek bez konieczności przenoszenia wszystkiego do oddzielnego stołu. Narożnik wcale nie musi zajmować wiele miejsca. Z łatwością można dopasować ten mebel do wolnej przestrzeni i własnych potrzeb. A co jeśli w kuchni znajduje się wyspa? Jeżeli tylko jest w niej wystarczająco miejsca można ustawić tam również niewielki narożnik z małym stołem.

Narożnik – nie tylko siedzenie

Narożnik to mebel z ogromnym potencjałem, który warto wykorzystać, szczególnie tam gdzie brakuje przestrzeni. W kuchniach, w których nie ma za wiele miejsca warto postawić na narożniki z przestrzenią na schowki pod siedziskiem. Wówczas dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju szafki, półki i szuflady, umieszczone w narożniku. Istotne, by były one dopasowane do stylu mebli kuchennych.

Narożnik kuchenny ze stołem i taboretami
Narożnik kuchenny ze stołem i taboretami | Zdjęcie: meble-bik.pl

Narożniki mogą być zabudowane nie tylko na dole, ale również z boku. Wówczas boki narożnika są dobrym miejscem na umieszczenie niewielkich półek. Oczywiście przy większych kuchniach, w których schowki są zbędne, narożnik może mieć postać wyłącznie siedzenia z oparciem. Wówczas może to być albo siedzenie przymocowane stabilnie do ściany albo spoczywające na cienkich nóżkach, oczywiście dopasowanych do stołu oraz mebli kuchennych. Narożniki to meble stwarzające wiele możliwości. Każdy bez problemu znajdzie wśród nich coś dla siebie i dopasuje do swojej kuchni, nawet gdy jest ona bardzo wymagającą przestrzenią.

Narożnik już dawno przestał być nudnym, niemodnym meblem, który miał wyłącznie praktyczne zastosowanie. Obecnie na rynku dostępne są naprawdę nowoczesne i stylowe propozycje, świetnie dopełniające kuchnie o różnym charakterze.

Redakcja

Na blogu przedstawiamy poradniki, przemyślenia czy recenzje produktów, jak również informujemy naszych czytelników o różnorodnych aktualnościach. Jeśli chcesz zaproponować temat artykułu lub opublikować u nas artykuł gościnny, skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

meblujemy mieszkanie

Meble na raty w internetowym sklepie meblowym – plusy i minusy

Zakupy na raty nigdy wcześniej nie były tak proste jak obecnie. Banki dbają o komfort klientów, ograniczając formalności, a sklepy chętnie sprzedają swoje produkty w systemie ratalnym. Jednak czy takie rozwiązanie to same zalety? Co warto wiedzieć kupując meble na raty online?

Łóżka bukowe do pokoju młodzieżowego

Wybór łóżka do pokoju młodzieżowego nie jest łatwym wyzwaniem, tym bardziej jeżeli nasz nastolatek akurat przechodzi okres buntu i negatywnego nastawienia do świata dorosłych. Bezsprzecznie łóżko jest najważniejszym meblem pokoju młodzieżowego, my jako dorośli wiemy to doskonale, teraz trzeba tylko przekonać do tego młodego człowieka.